|

Kask szosowy Smith Network Mips– recenzja

Kask szosowy Smith Network Mips z dobrą osłoną i świetnym daszkiem.
Zakup kasku na rower, to poważna decyzja, zwłaszcza jeżeli trzeba wydać kilkaset złotych.
Aby ułatwić podjęcie decyzji publikujemy niezależną recenzję zamieszczoną na portalu GearLab https://www.outdoorgearlab.com. napisaną przez Jeremiego Bensona

 

Kask szosowy Smith Network opinia GearLab

Kask szosowy Smith Network MIPS to nowoczesny, elegancki i stylowy kask rowerowy, który sprawdza się we wszystkich obszarach, ale nie wyróżnia się w żadnej kategorii. Otrzymuje przyzwoite oceny za duży komfort, wentylację i możliwość regulacji, ale zauważalnie przewyższa niektóre inne konkurencyjne modele w tych kategoriach. Jeźdźcom, którzy doceniają nowoczesną i stylową matową kolorystykę Smitha i którym nie przeszkadza zamienić trochę dodatkowej wagi na solidną skorupę z poliwęglanu, która prawdopodobnie zwiększy długoterminową trwałość, z pewnością spodoba się ten kask. W konkurencyjnym zestawie solidnych wykonawców Network MIPS plasuje się pośrodku ze swoimi średnimi wynikami.

Analiza i wyniki testów

Kask szosowy Smith Network MIPS to solidny kask w rozsądnej cenie, ale jego średnia wydajność w wielu obszarach zostaje przyćmiona przez kilku konkurentów. Chociaż nasi testerzy uważają, że jest to bardzo ładnie wyglądający kask, który prawdopodobnie będzie trwały przez wiele lat, w niektórych najważniejszych obszarach, takich jak komfort i wentylacja, wypada lepiej. Jeźdźcy, którzy kochają styl Smith, mogą chcieć zapomnieć o jego przeciętnych osiągach, ale ci, którzy szukają tego, co najlepsze pod względem komfortu, wentylacji i wagi, znajdą produkty o lepszych parametrach gdzie indziej.

Komfort

Kask szosowy Smith Network Mips uzyskuje  średnie wyniki w naszych ocenach komfortu. Chociaż ma wystarczającą wyściółkę, regulowany system opaski rozciąga się tylko częściowo wokół kasku, więc jeśli Twoja głowa nie ma tego samego kształtu co piankowa wyściółka, możesz odczuwać niewygodne lub niezręczne punkty nacisku. Odkryliśmy, że niezależnie od rodzaju użytej wyściółki, najwygodniejsze kaski są wyposażone w system opaski na całym obwodzie, który delikatnie odsuwa głowę od materiału skorupy kasku. Chociaż nasza załoga nie odczuła żadnego dyskomfortu w okresie testowym, zauważyliśmy, że kilka innych hełmów jest zauważalnie wygodniejszych dzięki pluszowej wyściółce lub wyższej klasy systemom pałąków.

Możliwość regulacji

Kask szosowy Smith Network MIPS również plasuje się w środku stawki pod względem możliwości dostosowania. Ma kilka fajnych funkcji, takich jak jeden z naszych ulubionych projektów klamry Y z prostą klamrą szybkiego zwalniania i ma zakładki do regulacji przód/tył, ale brakuje mu innych funkcji, takich jak system opaski na całym obwodzie. Nasi testerzy uznali, że regulowany na całym obwodzie pałąk to jedna z najważniejszych cech zwiększających wygodę i dopasowanie kasku.

System pasków w kasku szosowym Smith Network MIPS rozciąga się częściowo wokół głowy i jest przymocowany do skorupy w pobliżu skroni, a także posiada jedno z największych i najwygodniejszych pokręteł regulacyjnych z tyłu kasku. Testowany przez nas kask rozmiaru L ma regulację w zakresie 59-62 cm, co stanowi nieco mniejszy zakres o 1 cm niż większość innych kasków L dostępnych na rynku.

Waga kasku

Kask szosowy Smith Network Mips w rozmiarze L waży  348 g. Plasuje się w grupie cięższych kasków wśród testowanych przez  GearLab. Jednym z powodów jest to, że spośród wszystkich testowanych kasków ma on jedną z najszerszych powłok z poliwęglanu. Chociaż jest to z pewnością pozytywna cecha, jeśli chodzi o ogólną trwałość tego modelu, powoduje to niewielkie zwiększenie wagi, które choć niezbyt mocno jest jednak zauważalne.
Ten kask szosowy Smith Network Mips jest również wyposażony w materiał Koroyd, który jest strategicznie rozmieszczony w różnych strefach kasku.
Koroyd zapewnia strukturę plastra miodu w niektórych otworach wentylacyjnych we wnętrzu kasku i ma na celu poprawę ochrony przed zderzeniami oraz wentylacji, ale może przyczyniać się do zwiększenia masy Network MIPS.
Przepraszam, ale w tym miejscu muszę się stanowczo nie zgodzić.
Dążenie do zmniejszenia wagi kasku rowerowego, najczęściej odbywa się kosztem zmniejszenia stopnia ochrony kasku. Moim zdaniem jest to wyraźny plus dla Smith, że jako mocna firma jest w stanie przeciwstawić się absurdalnemu wyścigowi o zmniejszenie wagi kasku kosztem bezpieczeństwa.

Styl

Każdy z pewnością ma swój gust, a nasi testerzy nie pretendują do miana guru stylu, ale uważamy, że ten kask ma pewne cechy estetyczne, które sprawią, że będzie atrakcyjny dla szerokiego grona użytkowników.
Ma niski profil, który wygląda nowocześnie i atrakcyjnie i wydaje się dobrze układać na głowie, nie wyglądając przy tym na zbyt duży ani nieporęczny.
Jest również dostępny w różnych matowych kolorach, które są wyjątkowe w porównaniu z błyszczącymi wykończeniami większości kasków do rowerów szosowych. Naprawdę podoba nam się matowy szary kolor, który testowaliśmy, który wygląda elegancko i dyskretnie. Materiał Koroyd przypominający plaster miodu, który jest obecny w tej pokrywie, jest dostępny w kontrastujących kolorach z niektórymi dostępnymi schematami kolorów, co dodaje jej wyjątkowego i nowoczesnego wyglądu.

Kask szosowy Smith Network Mips

Wentylacja

Network MIPS ma 20 otworów wentylacyjnych w kasku, a mimo to z kilku powodów plasuje się w środku naszej oferty pod względem wyników wentylacji. Wewnętrzna wyściółka MIPS, czyli cienki plastikowy arkusz umieszczony wewnątrz wyściółki kasku naprzeciw głowy, wydaje się nie być dokładnie dopasowana do otworów wentylacyjnych, pozornie blokując część potencjalnego przepływu powietrza. Materiał Koroyd, który ma zwiększyć bezpieczeństwo i wentylację, również wydaje się blokować potencjalny przepływ powietrza. Otwarta struktura komórkowa jest zorientowana w sposób niezgodny z kierunkiem przepływu powietrza, gdy jesteś w ruchu. Ze względu na te cechy konstrukcyjne ten konkretny model był zauważalnie cieplejszy niż najlepiej wentylowane produkty w ofercie.

Kask szosowy Smith Network Mips - trwałość

Ponieważ nasz okres testowy nie obejmuje wielu lat, przez które prawdopodobnie będziesz posiadać kask, nie możemy z całkowitą pewnością wydać żadnych oświadczeń dotyczących długoterminowej trwałości, ale możemy zaobserwować cechy, które prawdopodobnie wytrzymają codzienne użytkowanie i nadużycia, jakie zazwyczaj mają kaski Widzieć. Network MIPS błyszczy w tym dziale dzięki całkowicie kryjącemu materiałowi z poliwęglanu. Wiele innych modeli skąpi w tym obszarze, aby zmniejszyć wagę, co kończy się pozostawieniem dużej ilości materiału piankowego EPS odsłoniętego i podatnego na wgniecenia i ścieranie. Network MIPS to jeden z najlepiej opancerzonych hełmów w naszej ofercie, dobrze radzący sobie z ochroną wszelkich delikatnych materiałów lub części i dający wrażenie doskonałej, długotrwałej trwałości. Kask szosowy Smith Network Mips – posiada jedną z najtrwalszych powłok wśród kasków szosowych. Bardziej rozbudowany poliwęglanowy materiał skorupy kasku zazwyczaj prowadzi do większej wagi, a Network MIPS nie jest wyjątkiem. Jednakże, ponieważ mówimy tylko o różnicach rzędu dziesiątek gramów, rowerzyści szukający absolutnie solidnego kasku prawdopodobnie pogodzą się z mniejszą wagą.

Relacja cena / jakośc

Kask szosowy Smith Network MIPS plasuje się na średniej półce cenowej.  Jest to wyrób solidnego producenta, który pod wieloma względami przewyższa innych konkurentów i nie ma żadnych przytłaczających funkcji, które naprawdę by się wyróżniały. Kolarze, którzy cenią sobie nowoczesny, dyskretny styl i zwiększoną trwałość dzięki obszernemu materiałowi powłoki, prawdopodobnie uznają to za świetną wartość. Inni, którzy szukają ekstremalnego komfortu lub wentylacji, prawdopodobnie lepiej będą szukać gdzie indziej, ale w większości przypadków zapłacą za te ulepszenia znacznie więcej.

Podsumowanie

Smith Network MIPS to stylowy i solidnie wykonany kask rowerowy, który zadowoli użytkowników chcących spróbować czegoś innego niż tradycyjne kaski rowerowe. Przy przeciętnej ogólnej wydajności, Network MIPS nie robi wrażenia ani nie rozczarowuje w żadnej kategorii, zostając nieco pogrzebany w ofercie pełnej fantazyjnych funkcji. Podczas gdy inne kaski zapewniają wyższy poziom komfortu, wentylacji i możliwości regulacji, Network nie ma rażących słabości i uważamy, że jest to jeden z najfajniej wyglądających kasków, jakie testowaliśmy.

https://www.outdoorgearlab.com/
Autor:  Nick Bruckbauer
Test zamieszczony na portalu Gear Lab https://www.outdoorgearlab.com
Tłumaczenie własne artykułu
Smith Network MIPS Review ze strony https://www.outdoorgearlab.com/reviews/biking/road-bike-helmet/smith-network-mips

Kask szosowy Smith Network Mips

Zobacz kaski rowerowe w naszej ofercie

Kaski mtb, miejskie i uniwersalne

Zobacz

Podobne wpisy