Kask rowerowy mtb Smith Session Mips opinia

Kask rowerowy MTB Smith Session Mips opinia, recenzja

Recenzja kasku Smith Session MIPS

Kask rowerowy mtb Smith Session Mips opinia

Kask rowerowy mtb Smith Session Mips opinia. Mips i Koroyd dobra wentylacja, lekkość to zalety tego kasku.

Zintegrowana struktura szkieletowa
Regulowany system dopasowania VaporFit
15 zoptymalizowanych otworów wentylacyjnych
Wysokowydajna wkładka antybakteryjna XT2
Doskonała integracja z goglami i okularami
Waga (rozmiar M) 13,05 uncji / 370 gramów (zweryfikowane)
Certyfikaty: CPSC, CE EN 1078
Regulowany daszek w trzech pozycjach

Kask średniej półki od Smitha, który oferuje doskonałą wentylację, dobrą ochronę i komfortowe dopasowanie.
Kask do jazdy na rowerze górskim.

Recenzja Smith Session MIPS
Cena średnia w sklepach w USA: 170 USD
Producent: Smith Optics

Kask rowerowy mtb Smith Session Mips opinia

KRYTERIUMWAGA (%)OCENA
OCHRONA25%8.0
KOMFORT20%8.0
WENTYLACJA20%7.0
FUNKCJE15%8.0
WAGA10%8.0
TRWAŁOŚĆ10%8.0

Ocena ogólna: 78 punktów na 100 możliwych.

Kask rowerowy mtb Smith Session Mips opinia

Model Session różni się nieco od futurystycznego wyglądu popularnego kasku Forefront od Smitha. Ma bardziej klasyczny i popularny styl. Testerzy od razu polubili Session za wysoki poziom komfortu, doskonałe dopasowanie i dobrą ochronę. Ten kask zrobił na nas wrażenie swoją solidną wentylacją, jedną z najlepszych w teście, z dużymi otworami, które zapewniają przepływ powietrza. System dopasowania Smith’s Vaporlock działa dobrze, umożliwiając dokładne dopasowanie, a regulowany daszek można podnieść wysoko, co umożliwia korzystanie z gogli. Ten kask wyposażony w MIPS jest dostępny w rozsądnej cenie, więc nie musisz przepłacać za stylowy, dobrze wentylowany kask, który oferuje doskonałą ochronę i komfort.

ZALETY:

  • Dobra wentylacja
  • Regulowany daszek
  • System MIPS
  • Dobra ochrona

Analiza i wyniki testów

Model Session plasuje się mniej więcej w środku gamy kasków górskich od Smitha. Session to wszechstronny kask, który zdobył uznanie testerów dzięki doskonałemu połączeniu ochrony, komfortu, wentylacji i regulowanych funkcji. Nie dorównuje najwyżej ocenianym modelom w naszym teście, ale jest wysoko ceniony przez naszych testerów.

Porównanie efektywności

Kask rowerowy mtb Smith Session Mips opinia – ocena ochrony

Ochrona jest podstawową funkcją kasku górskiego i model Session zapewnia wysoki jej poziom. Kask ma dość dobrą osłonę, z konstrukcją skorupy, która sięga stosunkowo nisko z tyłu głowy. Nie zapewnia takiego samego poziomu ochrony jak POC Tectal czy Specialized Ambush 2, które obejmują nieco niżej zarówno skronie, jak i tył głowy, ale jest dość blisko.

Model Session wykorzystuje również technologię Koroyd, opatentowaną technologię absorpcji uderzeń, strategicznie rozmieszczoną po obu stronach kasku. Koroyd przypomina plaster miodu i Smith twierdzi, że absorbuje więcej energii podczas uderzenia niż tradycyjne materiały, jednocześnie utrzymując przepływ powietrza. Model Session wykorzystuje znacznie mniej Koroyd niż nowy Forefront 2, co przekłada się na lepszą wentylację.

Model Session jest wyposażony w wyściółkę MIPS, standard branżowy w redukcji sił rotacyjnych podczas uderzeń. Inne marki, takie jak POC i Leatt, opracowały własne systemy ochrony przed uderzeniami, ale Smith postawił na sprawdzoną wydajność systemu MIPS.

Komfort

Komfort to odczucie subiektywne, ale nasi testerzy uznali model Session za bardzo wygodny. Kask ma świetny kształt , dobrze pasują do większości osób. Układa się rónomiernie i nie wywiera dodatkowego nacisku na żadną część głowy. Nie ma tak głębokiego dopasowania jak POC Tectal czy Giro Chronicle, ale nie wydaje się też, że siedzi dosyć na głowie. Wyściółka jest strategicznie rozmieszczona od skroni przez czoło, z niewielką ilością na czubku głowy, tylko w miejscach, gdzie głowa styka się ze skorupą i wyściółką MIPS.

Reszta dopasowania jest dostosowana za pomocą systemu Vaporlock, który działa dobrze i zapewnia szeroki zakres regulacji. System Vaporlock jest podobny do regulacji rozmiaru w większości nowoczesnych kasków, z pokrętłem z tyłu głowy, które równomiernie napina obie strony. Obejmuje tylną część głowy i można go regulować w górę lub w dół na czterostopniowej wewnętrznej drabince, aby spersonalizować dopasowanie. Przednie punkty mocowania systemu Vaporlock mają również trzy pozycje regulacji przód-tył przy skroniach. Pokrętło Vaporfit w modelu Smith Session jest łatwe w użyciu nawet w rękawiczkach.

Podobnie jak jego droższy odpowiednik, Forefront 2, jednym z miejsc, w których model Session traci na komforcie w porównaniu do konkurencji, są paski. Paski działają dobrze i są stosunkowo wygodne, ale testerzy uznali, że nigdy nie leżą idealnie płasko.

Warto również zauważyć, że rozmiar modelu Session wydaje się być nieco większy. Jeden z naszych testerów, który ma zazwyczaj rozmiar L, doskonale dopasował się do testowanego modelu M. Kilka recenzji znalezionych online również potwierdza tę ocenę rozmiaru.

Wentylacja

Jesteśmy bardzo pod wrażeniem skutecznej wentylacji w modelu Session. Jest to jeden z najwyżej ocenianych modeli w tej kategorii. Łącznie 15 otworów wentylacyjnych, 5 z przodu, 5 w środku i 5 z tyłu, utrzymuje przepływ powietrza, aby utrzymać chłód głowy. Przednie otwory są duże i zbierają dużo powietrza, które przepływa od przodu do tyłu w kanałach powietrznych kasku. Testerzy stwierdzili, że model Session utrzymuje ich głowy chłodniejsze niż większość innych kasków w naszym teście, nawet w gorące, słoneczne letnie dni.

Model Manifest Spherical i 100% Altec znalazły się na szczycie rankingu wentylacji dzięki dużym otworom wentylacyjnym i wewnętrznym kanałom powietrznym, które przepuszczają dużo powietrza, aby utrzymać chłód. Troy Lee A2 MIPS również wyprzedza model Session pod względem wentylacji dzięki konstrukcji otworów zasysających powietrze. Chociaż stwierdziliśmy, że wentylacja w nowym Forefront 2 działa znacznie lepiej niż w oryginalnej wersji, nadal nie dorównuje przepływowi powietrza jak klimatyzacja w modelu Session.

Funkcje

Model Session to w pełni wyposażony kask do jazdy na rowerze górskim. W poprzednich sekcjach wspomnieliśmy już o wielu funkcjach ochronnych i komfortowych tego kasku, takich jak MIPS, Koroyd, regulacja Vaporfit i paski, ale ma również regulowany daszek.

Regulowany daszek ma trzy pozycje i można go szybko i łatwo ustawić. Mocuje się go przy skroniach i obraca, zatrzaskując w trzech pozycjach — w dół, w środku i całkowicie do góry. Ta funkcja regulowanego daszka sprawia, że model Session jest kompatybilny z goglami dla miłośników enduro i zjazdów. Testerzy polubili zakres regulacji i woleli go od daszka w modelu POC Tectal Race, który wymaga poluzowania śruby do regulacji. Daszek w nowym Forefront 2 okazał się jednak ulubieńcem testerów dzięki swojej długości, solidnemu odczuciu i metalowym elementom mocującym na zawiasach.

Kanały w najbardziej zewnętrznych otworach wentylacyjnych z przodu modelu Session są również zaprojektowane do dopasowania zauszników okularów, aby trzymać je bezpiecznie na kasku, gdy nie są używane. W zestawie znajduje się również torba do przechowywania kasku.

Waga

Ważąc 379 gramów (13,36 uncji) w testowanym przez nas rozmiarze M, model Session jest konkurencyjnie lekki. Ta waga jest bardzo zbliżona do kilku innych testowanych przez nas modeli, takich jak Troy Lee A2 MIPS i Leatt DBX 3.0. Dla porównania, model Oakley DRT5 jest jednym z cięższych testowanych przez nas modeli, ważącym 476 gramów, i oferuje podobny poziom ochrony i komfortu jak model Session. Nie jest to najlżejszy kask, ale model Session jest daleki od bycia ciężkim.
Nasza uwaga!
Wyścig między producentami kasków rowerowych o stale zmniejszanie wagi kasków to droga donikąd. Podstawowa wiedza z zakresu fizyki wystarczy by widzieć, że jeżeli kask ma chronić to musi zawierać pewną ilość materiału chroniącego głowę.

Trwałość

Jak dotąd, model Session wydaje się być bardzo trwałym kaskiem. Pianka „Aerocore” w technologii in-mold jest prawie całkowicie pokryta twardą plastikową skorupą zewnętrzną. Skorupa i pianka idealnie do siebie pasują, bez szczelin czy odsłoniętej pianki w miejscach podatnych na uszkodzenia. Zewnętrzna skorupa składa się z dwóch części, górnej i dolnej, które łączą się bardzo czysto na środku kasku. Regulacja rozmiaru Vaporfit działa dobrze i nadal działa bez zarzutu, a paski i wyściółka nie wykazują oznak zużycia poza kilkoma plamami po zasolonej pocie. Trzy pozycyjny daszek pozostaje w pełni funkcjonalny i bezpiecznie blokuje się w swoich pozycjach.

Wartość

Uważamy, że model Session to świetna wartość, biorąc pod uwagę oferowaną ochronę, komfort, funkcje i wentylację. Uwielbialiśmy ten kask, a kosztuje on znacznie mniej niż wiele najlepszych modeli w tej recenzji.

Główny tester Jeremy Benson testujący model Session na szlakach w Downieville, Kalifornia.
Kredyt: Jeremy Benson

Podsumowanie

Smith wykonał świetną robotę projektując kask Session. Ten wszechstronny kask jest idealny do wszystkich rodzajów jazdy, z doskonałym połączeniem ochrony, komfortu, funkcji i wentylacji w rozsądnej cenie. Jeśli szukasz nowego kasku do jazdy na rowerze górskim, uważamy, że model Session to świetny wybór.

Inne wersje i akcesoria

Smith produkuje szereg kasków do jazdy górskiej i szosowej zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Model Session jest dostępny w trzech rozmiarach: Small (51-55 cm), Medium (55-59 cm) i Large (59-62 cm). Jest dostępny w różnych kolorach, aby dopasować się do różnych gustów lub zestawów.

Opracowano na podstawie testu portalu Outdoorgearlab

Podobne wpisy