Smith Payroll Mips - recenzja

Kask rowerowy ebike i mtb-ebike Smith Payroll Mips – recenzja

Smith Payroll Mips – recenzja wstęp

Najnowszy półskorupowy kask Smith Payroll Mips – został zaprojektowany z myślą o rowerzystach Enduro, Trail i E-bike. Certyfikat E-bike oznacza, że Payroll musiał przejść bardziej rygorystyczne testy niż inne kaski w podobnych kategoriach.

Kask rowerowy ebike i mtb-ebike Smith Payroll Mips – recenzja.

Osoby, które interesują się sportami zimowymi, jazdą na rowerze i nie tylko, znają zapewne tą markę. Smith to jedne z najlepszych kasków i okularów na rynku i są jednymi z najczęściej używanych.

  • kaski rowerowe szosowe i grawelowe: Express, Network, Trace, Triad, Persist.
  • kaski downhill: Mainline.
  • kaski MTB: Network i Forefront 2, Engage.
  • kaski miejskie: Express.

Jedyny obszar, w którym Smith dotychczas nie proponował kasku, to grupa enduro lub e-bike typu half shell. Jeśli szukasz bardziej wytrzymałego kasku typu open face (z odkrytą twarzą) marki Smith, rozważ teraz model kask rowerowe Smith Payroll Mips.

Smith Payroll Mips - recenzja

Nowy kask Smith Payroll Mips – recenzja

  • Testowany rozmiar: M/L
  • Waga: 404 g
  • Dostępne rozmiary: S-XL (średnica głowy 48-65 cm)
  • Certyfikaty bezpieczeństwa: rower elektryczny NTA8776, certyfikat CPSC, CE EN 1078 i AS/NZS2063
  • Technologia uderzenia obrotowego: Mips Evolve Core

Recenzja kasku do e-bike i ebików MTB

Tej wiosny firma Smith wprowadziła na rynek nowy kask do rowerów górskich, Payroll.
Payroll spełnia niedawno spopularyzowany standard bezpieczeństwa kasków do jazdy na rowerach elektrycznych NTA8776, który obejmuje dodatkową ochronę w dolnej części głowy i jest testowany przy wyższym poziomie uderzenia niż w przypadku niektórych innych certyfikatów.

Dopasowanie i wygoda

Kask Smith Payroll ma owalny kształt i ładnie przylega do głowy, odczucia są podobne jak w kasku Smith’s Session, a model Payroll przypomina kask Session o trochę większym stopniu osłony.

Funkcje i wentylacja

Smith dzieli swoją ofertę kasków na klasy zależnie od zastosowania KOROYD, materiału, który pochłania i rozprasza uderzenia, zapewniając jednocześnie wygodę i dobre oddychanie. 19 otworów wentylacyjnych

System bezpieczeństwa kasku to Mips Evolve Core oraz osłona Koroyd

Kask Payroll pod względem zabezpieczenia strefą zgniotu Koroyd znajduje się pomiędzy kaskiem Forefront 2 – który ma pełne pokrycie Koroyd – a kaskiem Session z zasięgiem strefowym. Model Payroll ma nieco większy zasięg Koroyda niż Session, ale mimo to jest konfiguracją strefową. Chociaż jestem pewien, że zasięg strefowy Koroyd jest więcej niż wystarczający, miło byłoby zobaczyć kolejną ofertę półskorupową z pełnym pokryciem.

Mips Evolve Core

Payroll wykorzystuje warstwę Evolve Core firmy Mips. Dla niewtajemniczonych, Mips to technologia, która wykorzystuje warstwy o niższym tarciu w kasku, aby pomóc przekierować i rozproszyć siły obrotowe podczas zderzenia.
Evolve Core to bardziej wyrafinowana wersja tradycyjnego Mipsa, z którym większość rowerzystów jest prawdopodobnie zaznajomiona. Jest to błyszcząca plastikowa warstwa wewnątrz między skorupą kasku a wyściółką, która pozwala kaskowi unosić się nieco na głowie. Chociaż Evolve Core może nie być najcichszą lub najwygodniejszą implementacją Mips, miałem znacznie lepsze doświadczenia z utrzymywaniem go razem niż lżejszy (i szybko się odklejający) Mips Air, którego używałem w innych kaskach. Warstwa Mips w Payroll była wolna od skrzypienia i dramatów podczas testów.

Powiadomienia o wypadku

Jeśli ulegniesz wypadkowi, który znacząco uderzy w kask, w telefonie za pośrednictwem aplikacji włączy się alarm i rozpocznie się 45-sekundowe odliczanie. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz po prostu anulować odliczanie. Jeśli odliczanie dobiegnie końca, Aleck powiadomi kontakty alarmowe, które utworzyłeś w aplikacji, a także będzie mógł powiadomić pobliskie służby ratunkowe. Aleck może wysłać „pineskę” z twoją ostatnią znaną lokalizacją i udostępniać ją służbom ratunkowym niezależnie od sieci komórkowej. Może także powiadamiać innych użytkowników Alecka w okolicy, którzy nie są w Twojej sieci, pod warunkiem, że te ustawienia są włączone.
Czujnik zderzenia Alecka jest dostępny tylko w jednym z kasków Smith Payroll – w limitowanej edycji Matte Black/Topo. Dodatkowa ochrona Alecka będzie kosztowała ok. 100 zł jeżeli będzie dostępna w Polsce. Akumulator czujnika zderzenia należy ładować dość regularnie (ja ładowałem co kilka przejażdżek), więc możesz dodać go do listy rzeczy związanych z rowerem górskim, które musisz podłączyć. Może to mieć potencjalny wpływ na bezpieczeństwo warto, szczególnie jeśli często jeździsz sam.

Utrzymanie czystości kasku

Antybakteryjne wkładki Ionic+® zapewniają duży komfort i wsparcie, pomagając wyeliminować niemiły zapach potu, zachowując przy tym stosunkowo minimalny profil. Oprócz antybakteryjnych wkładek Payroll ma również 19 oddzielnych otworów wentylacyjnych, które zapewniają spory przepływ powietrza podczas jazdy.

Otwory wentylacyjne działają skutecznie zapewniając odpowiedni stopień oddychalności. Chociaż nie sądzę, że zachowałem taki spokój, jak w Forefront 2, byłem pod wrażeniem oddychalności Payroll, zwłaszcza że otwory wentylacyjne często się otwierają, gdy kask wymaga wzmocnienia w celu uzyskania certyfikatu roweru elektrycznego.

Waga kasku

Co ważne kask choć wzmocniony nadal jest lekki i niemal nie odczuwamy jego ciężaru na głowie. Model o rozmarze M/L waży 404 g

Paski mocujące

Oprócz tego, kask Payroll jest bardzo wygodna, wszystkie małe rzeczy, które robi Smith, sprawiają, że dla mnie marka znajduje się na szczycie listy. Rozdzielacz paska Y sprawia, że paski leżą idealnie płasko wokół uszu i wokół brody, zapobiegając ocieraniu się pasków. Podoba mi się również regulowany daszek ze zintegrowanymi otworami na okulary przeciwsłoneczne i wystarczająco dużo miejsca, aby wcisnąć gogle pod spód, gdy czuję się jak prawdziwy „enduro”. Mamy nadzieję, że Smith Payroll Mips – recenzja okaże się przydatna przy podjęciu decyzji o kupnie tego kasku.

Aleck Crash Sensor

Aleck Crash Sensor, który moim zdaniem jest absolutnie wart dodatkowych ok. 100 zł ale wiąże się z pewnymi problemami. Przede wszystkim, chociaż aplikacja jest stosunkowo łatwa w obsłudze, stanowi kolejny dodatkowy element technologii, którego niektórzy mogą chcieć uniknąć. Już ładujemy przerzutki i rowery elektryczne, pobieramy aplikacje i martwimy się o łączność. To zrozumiałe, jeśli ktoś nie chce doładować jeszcze jednej rzeczy. Z drugiej strony, niektórzy mogą uznać, że dodanie kasku do listy rzeczy do podłączenia na noc przed jazdą nie jest wielkim problemem.

Uwaga, aktualizacja telefonu może spowodować, że aplikacja może zostać wyłączona. Dlatego przed wyruszeniem na trasę sprawdź czy telefon jest sparowany z kaskiem. Musisz wyrobić w sobie nawyk sprawdzania, czy przed każdą jazdą otwieram aplikację i potwierdzam, że kask Payroll został sparowany z telefonem. Powtórzę: niektórzy mogą nie chcieć się tym przejmować, ale to dobry pomysł, aby kask powiadamiał pomoc, jeśli zdarzy mi się nieprzyjemny wypadek. Kto wie, może to po prostu ocalić życie.

Jaki typ rowerzysty będzie się dobrze czuł w kasku Smith Payroll Mips?

Payroll nie jest jakimś niesprawdzonym nowym produktem, w którym pierwsi adepci podejmują ryzyko – to kolejny dobry kask Smitha, w długiej linii świetnych kasków Smitha. Jeśli pasuje ci wygodnie, nie wahałbym się polecić go każdemu rowerzyście, który szuka nieco lepszej ochrony w czasie rowerowych przygód.Zobacz na stronie producenta Smith

Podobne wpisy