Zabezpieczenie roweru przed kradzieżą

Ze względu na zwykle wyższą cenę zakupu e-rowerów, zabezpieczenie roweru przed kradzieżą jest bardzo istotne. Z pewnością wszyscy użytkownicy e-rowerów chcą móc zostawić swoją maszynę zaparkowany w jakimś miejscu i nie martwić się, że zniknie. Przedstawiamy praktyczne wskazówki, jak zabezpieczyć swój e-bike przed kradzieżą.
Nie zostawiaj roweru elektrycznego bez zabezpieczenia nawet na kilka chwil.
Używaj porządnego bezpiecznego zapięcia rowerowego, nie może to być zwykła tania linka, nie gwarantuje ona żadnego bezpieczeństwa.

1. Zapięcie rowerowe dobrej jakości - zabezpieczenie roweru przed kradzieżą.

Jakość blokady Twojego e-bike’a może mieć duże znaczenie dla tego, czy ktoś będzie próbował ukraść Twój e-bike. W naszej ofercie zabezpieczeń do e-bike’ów możesz wybrać zamki linowe, łańcuchowe lub składane. Zasadniczo, im cięższy i solidniejszy zamek dostaniesz, tym trudniej będzie złodziejowi się z nim uporać. Nie musisz jednak martwić się o wagę, bo Twój e-bike przeniesie ją niezawodnie i nie zauważysz różnicy w jeździe.

2.Lokalizator GPS - zabezpieczenie roweru przed kradzieżą.

Nową i bardzo popularną opcją zabezpieczenia jest lokalizator GPS, który potrafi precyzyjnie wskazać położenie Twojego e-bike’a. W naszej ofercie można otrzymać urządzenie BikeTrax. Jest on instalowany bezpośrednio wewnątrz Twojego e-bike’a i jest niewidoczny i niewykrywalny dla niedoszłego złodzieja. W przypadku kradzieży lub nieautoryzowanego użycia, system GPS aktywuje się i natychmiast wysyła alarm na Twój smartfon oraz śledzi trasę roweru online!

3. Ubezpieczenie rowerów elektrycznych

Dobre oferty na ubezpieczenia rowerów elektrycznych od kradzieży. Jeśli zdarzy się, że Twój e-bike zostanie skradziony, możesz mieć pewność, że Twoja inwestycja zostanie w dużej mierze zastąpiona i będziesz mógł kupić nowy e-bike. Ubezpieczenie obejmuje kradzież z lokalu lub otwartej przestrzeni, kradzież z samochodu lub stojaka na rowery, kradzież i wandalizm, uszkodzenie lub zniszczenie w wyniku wypadku (nawet z Twojej winy), uszkodzenie lub zniszczenie w transporcie (również z Twojej winy).
Zobacz dla porównania Ubezpieczenie roweru i hulajnogi > oferta Nationale Nederlanden.

Łańcuch - zabezpieczenie roweru przed kradzieżą
Zabezpieczenie roweru przed kradzieżą
Blokada koła zabezpieczenie roweru przed kradzieżą
ABUS – zabezpieczenie składane do roweru
Składane zapięcie rowerowe -zabezpieczenie roweru przed kradzieżą

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą - podstawowe zasady zabezpieczenia roweru

Zabezpieczenie roweru przed kradzieżą  – podstawowe zasady zabezpieczenia każdego roweru to wybór najlepszego zamka do danej sytuacji i przestrzeganie najlepszych praktyk zabezpieczenia roweru elektrycznego. W przypadku rowerów elektrycznych należy pamiętać o jeszcze paru dodatkowych sprawach, zabezpieczenie baterii i wyświetlacza.

Każdy właściciel roweru chce mieć pewność, że pozostany rower będzie bezpieczny.
Wybierz możliwie najbezpieczniejszy zamek i nie kieruj się wyłącznie wyglądem, ponieważ nie wszystkie stalowe łańcuchy i U-locki są sobie równe – wytrzymałość zamka może zależeć od jakości użytej stali.
Dobrą wskazówką jest poszukiwanie zabezpieczenia, które ma maksymalną ocenę bezpieczeństwa przyznaną przez niezależne podmioty certyfikujące. Oznacza to, że został przetestowany, aby wytrzymać atak za pomocą najpotężniejszych narzędzi przez znaczną ilość czasu. Jest to często również ważne z punktu widzenia ubezpieczenia, ponieważ ubezpieczyciel może pokryć koszty rowerów o określonej wartości tylko wtedy, gdy są one zabezpieczone za pomocą atestowanych zapięć.

Zwróć uwagę by zapięcie było odpowiednie rozmiarem do roweru elektrycznego

Kształt ramy rowerów elektrycznych z szerszą rurką na dole oznacza, że będzie potrzebne zapięcie większym obwodzie blokady niż w przypadku standardowych rowerów, aby wygodnie przejść przez koło, ramę i cokolwiek, co jest zablokowane. Zabezpieczenia łańcuchowe w osłonie tekstylnej lub z tworzywa sztucznego są idealne, ponieważ oferują ten większy obwód bez uszczerbku dla bezpieczeństwa.

Zabezpieczyć rower przed kradzieżą - praktyczność zamka

Możesz wybrać najmocniejsze zabezpieczenie jednak jest ono tak ciężkie, że nie będziesz chciał wozić go z sobą. Pomyśl zatem o przenośnym zamku łańcuchowym, np. Hiplok GOLD, który może być przypięty do biodra. Dobrym rozwiązaniem są zamki składane, upewnij się jednak, czy taki zamek posiada atest. Słabą stroną takich zamków mogą być nity łączące poszczególne elementy zamka.

Pomyśl także by zabezpieczyć baterię i akcesoria rowerowe.

W miarę możliwości najlepiej zabierać ze sobą łatwo wymienialne baterie i akcesoria, takie sterownik i oświetlenie rowerowe. Nie zawsze jest to jednak praktyczne, dlatego w miarę możliwości należy je zabezpieczyć. Prosta, lekka opaska zabezpieczająca, taka jak Z LOK, jest przydatna do ochrony akcesoriów przed złodziejem podczas krótkich postojów. Niektóre rowery elektryczne są wyposażone w fabrycznie zainstalowane blokady baterii, więc nie zapomnij ich zablokować po opuszczeniu roweru.

Zabezpieczyć rower przed kradzieżą - bezpieczne przechowywanie w domu

Istotnym elementem jest mocna atestowana kotwa ścienna np. Hiplok ANKR lub Abus WA50.Niestety kradzież rowerów z piwnic, balkonu czy garażu nie jest rzadkością. Samo przechowywanie rowery za zamkniętym pomieszczeniu nie daje pełnego bezpieczeństwa. Profesjonalni złodzieje obierają za cel garaże, piwnice i komórki i często wybierają godziny, w których jest najmniej prawdopodobne, że ktoś będzie im przeszkadzał, co oznacza, że mają więcej czasu na działanie. Dlatego używanie najbezpieczniejszych zamków możliwych na rowerach nawet w zamkniętym garażu spowalnia ich, a nawet zapobiega ich próbom. Doskonałym rozwiązaniem do przechowywania wielu rowerów jest Hiplok ANKR – maksymalnie bezpieczna kotwa do podłoża i ściany, połączona z Hiplok HOMIE o klasie Gold. ANKR otrzymał ocenę Gold Sold Secure dla rowerów i motocykli, co oznacza, że jest idealny dla drogiego E-bike’a.
Czytaj więcej na ten temat > tu

Podobne wpisy