Czy warto kupić rower elektryczny używany?

Rower elektryczny używany - czy rzeczywiście można zaoszczędzić ?

Postaramy się doradzić czy Czy warto kupić rower elektryczny używany?

Rower elektryczne nie choć nie są już tak kosztowne jak jeszcze kilka lat temu, nie należą do szczególnie tanich. Kupując rower elektryczny trekkingowy trzeba liczyć się z wydatkiem ok. 8000 -9000 zł (np. rower elektryczny EcoBike X-Cross z silnikiem w tylnym kole) zależnie od pojemności baterii. Rowery z silnikiem w piaście są jeszcze droższe o ok. 2000 zł droższe. Decydując się na rower trekkingowy z układem wspomagania Shimano lub Bosch musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 13 000 do nawet 20 000 zł. Z tej perspektywy kupno roweru używanego wydaje się atrakcyjne.

Trzeba mieć dużo szczęścia, by kupić rower używany w pełni sprawny.

Trzeba mieć jednak niezwykle dużo szczęścia, by kupić rower używany w pełni sprawny. Mało kto decyduje się obecnie na sprzedaż roweru, który działa bez zarzutu. Najczęściej jest sprzedawany gdy właściciel ma już jakieś zastrzeżenia do jego funkcjonowania.
Podstawowym i drogim elementem roweru jest bateria, kupując rower najczęściej nie mamy możliwości zweryfikowania stanu zużycia baterii. Baterie do rowerów produkowane w Chinach to koszt zależnie od pojemności 1200-2500 zł. W przypadku baterii Shimano, Bosch to wydatek nawet 2000-4000 zł. Co więcej czasami może być trudno dobrać odpowiednią baterię.
Można decydować się na regenerację starej baterii, w praktyce oznacza to najczęściej wymianę wszystkich ogniw w starej obudowie na nowe i też nie jest to tania usługa.
Często należy liczyć się także z koniecznością zakupu nowej ładowarki. Wszystko to sprawia, że trzeba być niezwykle ostrożnym przy kupnie używanego e-bike.

Porada ogólna
Jeżeli koniecznie chcesz wiedzieć czy warto kupić rower elektryczny używany to koniecznie zmierz pojemność baterii i uważnie sprawdź układ napędowy roweru elektrycznego, połączenia elektryczne, wyświetlacz, sterownik i hamulce.

Może nieco drożej ale bezpieczniej.

Mamy nadzieję, że udało się wyjaśnić czy warto kupić rower elektryczny używany?
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą rowerów elektrycznych. W ofercie rowery elektryczne polskich producentów, dobrej jakości i w rozsądnej cenie.
Co ważne – gwarancja i serwis pogwarancyjny.

Podobne wpisy