Odzież na narty biegowe

Kurtki męskie na narty biegowe

Wcześniej pisaliśmy już jaka powinna być kurtka na biegówki, krótko więc przuyomnimy.
Jaka powinna być kurtka na narty biegowe?
Kurtki na narty biegowe z przodu są wzmocnione tkaniną wiatroodporną, a na plecach i pod pachami, czyli tam, gdzie się pocimy intensywniej, mają wszytą elastyczną warstwę dobrze odprowadzającą wilgoć. Kurtki produkowane są w trzech stopniach ciepłoty i grubości. Najcieńsze dla aktywnych biegaczy, średnio ciepłe dla mniej aktywnych i najcieplejsze – czyli te które używa większość narciarzy biegowych. Dobra kurtka na narty biegowe powinna dawać swobodę ruchu, z tego powodu, często w newralgicznych miejscach wszyte są elastyczne panele. Wybierając kurtkę, należy zwrócić uwagę na parametry membrany. Co oznaczają parametry membrany np. 10 000/8 000.

Pierwsza liczba oznacza oddychalność, a druga wodoszczelność. Im wyższa liczba tym większa wodoodporność i oddychalność.
Co jeszcze warto wiedzieć?
Generalnie odzież na narty biegowe tzn. kurtki, spodnie, czapki, rękawiczki, kominy na szyję są tak wykonane, że możemy je używać nie tylko w zimie na biegówki, ale także wiosną i jesienią na wycieczki, spacery na rower, rolki czy do marszu nordic walking.

Męska kurtka do narciarstwa biegowego

Pełną ofertę męskich kurtek na biegówki znajdą Państwo na stronie naszego sklepu.
Można je zamówić w naszym sklepie internetowym lub zakupić bezpośrrednio  na miejscu.

Damskie kurtki na narty biegowe

Oczywiście damskie kurtki na biegówki a także spodnie, czapki, rękawiczki i kominy możemy używać także wiosną i jesienią na wycieczki, spacery na rower, rolki czy do marszu nordic walking.