Narty biegowe turystyczne i rekreacyjne

Narty biegowe turystyczne – narty biegowe śladowe tzw. śladówki

Narty biegowe turystyczne – nazywane  śladówkami używane są do biegów rekreacyjnych i turystyki narciarskiej w łatwym terenie. Dobrze sprawdzają na nizinach i w terenie lekko pagórkowatym, przy średnich grubościach pokrywy śnieżnej oraz na przygotowanych trasach biegowych.
Narty biegowe turystyczne są szersze od nart biegowych sportowych, a węższe od nart backcountry (mają ok. 50-70 mm szerokości). Na ślizgu w środkowej części znajduje się wytłoczona na powierzchni ślizgu łuska, która umożliwia odbijanie się od śniegu. Od kilku lat, pojawiają się narty które zamiast łuski mają syntetyczną fokę nazywaną także moherem, pełni ona tę samą funkcję co łuska. W krajach o większych tradycjach biegowych popularne są narty bez kuski, strefie odbicia smarowane są smarem odbiciowym – klister. Narty śladowe są taliowanie, szersze w strefie dziobowej, najwęższe pod butem, i ponownie nieco rozszerzone na końcu - ułatwia to wykonywanie skrętów.

Co narta ma w środku?
Wewnętrzna konstrukcja narty decyduje o jej sprężystości i trwałości. Dobre narty turystyczne mają rdzeń drewniany wielowarstwowy, w którym wyfrezowanymi są kanały dla obniżenia wagi. Tańszym rozwiązaniem, mniej sprężyste, mniej trwała i podatne na złamanie to narty z rdzeniem z pianki osadzonej na plastikowej kratownicy. W naszej ofercie narty z rdzeniem drewnianym to narty marki Fischer, Alpina, Sporten. Nart o konstrukcji piankowej nie sprzedajemy ze względu na słabszą jakość.

Jakie narty mamy w ofercie?
Narty biegowe Warszawa sklep - sprzedajemy tylko sprawdzone modele nart biegowych. W ofercie mamy ok. 35 modeli nart, za to wiemy o nich niemal wszystko i chętnie dzielimy się to wiedzą z naszymi klientami.

Narty śladowe Alpina Energy

Popularne narty śladowe Alpina Energy produkowane w Czechach, z łuską, przeznaczone do turystyki i rekreacji. Narty śladowe z łuską. Profil szerokość: 54-48-52 mm. Konstrukcja rdzenia – wielowarstwowy rdzeń drewniany. Doskonałe do wędrowania na przygotowanych trasach biegowych w także w terenie nieprzygotowanym przy niezbyt grubej warstwie śniegu, łatwo zakładają ślad. Są to narty biegowe polecane na płaskie teren i lekko pagórkowatym. Można wybrać się na nartach na trasy przygotowane a także biegać po lesie poza trasami w niezbyt głębokim śniegu. Dla początkujących i zaawansowanych. Łuska pozwala na odbicie bez konieczności smarowania klistrem. Narty biegowe Alpina Energy to znakomite narty na płaski teren a także na pagórkowaty. Osoby bardziej doświadczone mogą czuć się na nich swobodnie także na przygotowanych trasach w górach.
Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza:
40-50 kg / 170 cm.   45-60 kg / 180 cm.
50-65 kg / 185 cm.    55-70 kg / 190 cm.  
65-80 kg / 195 cm.    70-85 kg / 200 cm.
80-95 kg / 205 cm.   85-100 kg / 210 cm.

Cena 475 zł bez wiązań.
Cena 675 zł z wiązaniami Rotefella Touring Auto Classic w systemie NNN
Link do sklepu internetowego > nartybiegowe24.pl

Narty biegowe Fischer Orbiter Crown, z łuską + wiązania Fischer Turnamic NNNNarty biegowe o charakterze sportowym, nieco krótsze od typowych nart sportowych, dzięki temu są łatwiejsze w opanowaniu, pozwalają jednak mniej zaawansowanym biegaczom na osiąganie satysfakcjonującego tempa. Profil szerokości 48-44-46 mm. Bardzo lekkie długość M 1220g/para. Efektywna łuska oraz technologia Efficient Forward pozwala skutecznie wykonać odbicie i przejść do płynnego poślizgu. Narty mają zamontowaną płytę IFP, sprzedawane są w komplecie z wiązaniami Fischer Turnamic w systemie NNN.

Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza:
55-79 kg / M 174 cm,   80-95 kg / L 184 cm,
powyżej 95 kg XL 189 cm


Cena 1070 zł z wiązaniami Fischer Turnamic w systemie NNN
Link do sklepu internetowego > nartybiegowe24.pl

Narty biegowe Fischer Nordic Crusing Twin Skin Cruiser EF (foka dwurzedowa)+ wiązania Fischer Turnamic NNN 

Narty biegowe o charakterze sportowym, nieco krótsze od typowych nart sportowych, dzięki temu są łatwiejsze w opanowaniu, pozwalają jednak mniej zaawansowanym biegaczom na osiąganie satysfakcjonującego tempa. Profil szerokości 49-45-47 mm. Bardzo lekkie długość M 1220g/para. Dwurzędowa syntetyczna foka oraz technologia Efficient Forward pozwala skutecznie wykonać odbicie i przejść do płynnego poślizgu. Narty mają zamontowaną płytę IFP, sprzedawane są w komplecie z wiązaniami Fischer Turnamic w systemie NNN.

Twin Skin Dwa paski moheru , ułożone w lekko przesuniętych pozycjach oraz w różnej głębokości, nadają płynny i harmonijny poślizg. i efektywne odbicie nawet na zlodzonym śniegu. Unikalną teflonowa powłokę fok zapobiega absorbowanie wilgoci do fok.

Air Core Basalite Rdzeń nart to połączenie materiału Air Core oraz ekstremalnie lekkiego drewna, z kanałami wyfrezowanymi kanałami, umożliwia zmniejszenie wagi nart. Włókna bazaltowe zapewniają doskonałe właściwości niezależnie od temperatury.

Efficient Forward Zastosowanie rewolucyjnej kompozycji zaawansowanych  materiałów doprowadziło do maksymalnego zwiększenia elastyczności narty. W rezultacie narta nie wymaga już tak dużych umiejętności  przy odbiciu.

Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza:
M 174 cm / 58-74 kg,  L 184 cm / 70-89 kg,
XL 189 cm / 75-95 kg,   XL Stiff 189 cm / 79-100 kg
Cena 990 zł z wiązaniami Fischer Turnamic w sytemie NNN
Link do naszego sklepu internetowego  > nartybiegowe24.pl


Narty biegowe Fischer Inspire My Style EF IFP, z łuską

Inspire My Style narty biegowe z łuską. Profil szerokości 48-44-46 mm. Dzięki technologii Efficient Forward zapewnia, niezależnie od umiejętności, maksymalne przenoszenie sił, pewne i skuteczne odbicie, przy jednocześnie płynnym prowadzeniu. Prześliźnij się przez zimę.
Technologia Efficient Forward pozwala zarówno początkującym, ale również nieco bardziej zaawansowanym narciarzom skutecznie wykonać odbicie i przejść do płynnego poślizgu. Narty z tej grupy są nieco krótsze, aby ułatwiać zjazdy i zatrzymywanie się, przy jednoczesnym zachowaniu stabilności podczas jazdy.
Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza:
XS  / poniżej 55 kg,  S / 55-70 kg,  M  / powyżej 70 kg
Cena 1040 zł Link do sklepu internetowego > nartybiegowe24.pl

Narty biegowe Fischer Twin Skin Performance N271171+wiązania Fischer Turnamic

Narty biegowe o charakterze sportowym, z fokami (skin), dla amatorów o wysokich wymaganiach. Narty o zwiększonej sztywności przeznaczone dla osób ciężkich. Profil szerokości: 41-44-44 mm. Polecane przede wszystkim na przygotowane trasy, dają radość z szybkiej jazdy a jednocześnie wybaczają brak doskonałej techniki biegu narciarskiego, są mniej wymagające niż narty sportowe zawodnicze. Dwa oddzielne paski moheru rozmieszczonych w nieco przesuniętych położeniach, zapewniają doskonałe właściwości ślizgowe i szczególnie dobrą przyczepność w trudnych warunkach i oblodzeniach. W komplecie wiązania Turnamic zamontowane na płycie IFP kompatybilne z systemie NNN.
Dobór nart biegowych do wagi narciarza:
82-103 kg - 197 cm, /82-103 kg,   202 cm /88-111 kg,  207 cm 95-120 kg

Cena 1070 zł Link do sklepu internetowego >  nartybiegowe24.pl

Narty turystyczne Fischer Offrack Spider 62 krawędzie stalowe i łuska, płyta IFP+wiązania

Narty biegowe turystyczne do wędrowania poza trasami, mieszczą się także w przygotowanym śladzie. Lekkie narty biegowe z kolekcji Offtrack Crusing z krawędziami stalowymi i łuską. Profil szerokości 62-52-60 mm. Bestseller w naszej ofercie nart biegowych. Dostarczą nieograniczonej przyjemności wyjścia w dziewiczy teren. Krótkie, zwinne, łatwe opanowaniu. Solidne, z rdzeniem drewnianym. Długa strefa łuski pozwala na łatwe podchodzenie. Dla początkujących i zaawansowanych. Stalowe krawędzie dobrze trzymają na oblodzeniach, ułatwiają hamowanie, chronią ślizgi. Wiązania Turnamicc montowane na płycie IFP, są kompatybile z butami w systemie NNN.

Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza:
169 cm/do 69 kg,  179 cm/65-85 kg,  189 cm/pow. 85 kg,  199 cm/pow 100 kg
Cena 1040 zł  Link do  sklepu internetowego > nartybiegowe24.pl

Narty biegowe z łuską Sporten Perun

Krótkie narty śladowe o wzmocnionej konstrukcji, z łuską, idealne dla początkujących, Profil szerokości narty: 51-46-48 mm. Polecane dla tych, którzy nie lubią długich nart. Są 20-30 cm krótsze niż inne narty dla osoby o tej samej wadze. Ładna grafika. Uznawane za jedne z najlepszych nart fitness na rynku. Łatwe do przewożenia. Polecane na tereny płaskie i lekko pagórkowate, trasy przygotowane i nieprzygotowane, dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Dobór długości nart biegowych do wagi narciarza:
166 cm/do 50-76 kg,  174 cm/60-70 kg,   182 cm/pow. 70-80 kg
Cena 495 zł  Link do sklepu internetowego > nartybiegowe24.pl

Zapraszamy na naszą nową stronę www

Przygotowaliśmy dla Państwa naszą najnowszą stronę internetową.
Znajdą Państwo na niej nie tylko naszą ofertę
Narty biegowe, buty do nart biegowych, wiązania
Odzież na biegówki; kurtki i spodnie na narty biegowe, czapki i rękawiczki na narty biegowe, bluzy na narty biegowe jako warstwa druga.
Okulary na biegówki.
Poza ofertą także szereg praktycznych porad SZEŚĆ rzeczy które trzeba wiedzieć, aby wybrać aby wybrać dobre narty biegowe i cieszyć się z biegania na nartach.
Zapraszamy www.nordic-sport.pl

Zobacz naszą pełną ofertę nart biegowe turystyczne i rekreacyjne

Zobacz buty turystyczne i rekreacyjne do nart biegowych

Buty do narciarstwa biegowego . Buty do nart biegowych słoweńskiej firmy Alpina, znanego producenta butów do narciarstwa biegowego, butów trekkingowych oraz butów zjazdowych. Szczególnie polecamy buty Alpina T5 Plus, Alpina T5 Eve,   Alpina T30, Alpina T30 Eve.Buty do narciarstwa biegowego firmy Fischer, renomowanego producenta nart i butów biegowych oraz nart i butów zjazdowych oraz odzieży na biegówki i do narciarstwa zjazdowego.Pragniemy zainteresować Państwa butami z kolekcji Fischer Offtrack:   OTX 3 oraz OTX 5

Zapraszamy do zapoznania się z naszą kolekcją nart biegowych backcountry

Narty backcountry przeznaczone są do wędrówki poza przygotowanymi trasami.

Porady praktyka jak ubrać się na narty biegowe

Jak kurtka, jakie spodnie , czapka i rękawiczki na biegówki. Jak się ubrać by się nie przegrzać, ale także nie zmarznąć . Jak wybrać dobre spodnie, i kurtkę na biegówki przeczytaj porady biegacza.

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową

Chcemy aby nasz serwis internetowy był zawsze aktualny, czytelny i atrakcyjny graficznie zbudowaliśmy nową stroną internetową. Znajdą Państwo na niej zawartość naszych poprzednich serwisów www.nartybiegowe.biz, www.nordic.biz.pl, www.rowery-elektryczne-warszawa.pl, www.rowery-elekryczne-warszawa.com.pl, narty-biegowe.com.pl oraz www.nbw.com.pl. Znajdą tam Państwo informacje dotyczące narciarstwa biegowego, rowerów elektrycznych, nordic walking, nartorolek oraz na temat kijów trekkingowych.W dziale narciarstwo biegowe, prezentujemy nie tylko ofertę handlową ale także porady z zakresu narciarstwa biegowego, nart backcountry butów do nart biegowych oraz odzieży na narty biegowe. Znajdą tam Państwo także praktyczne porady jak konserwować i smarować narty biegowe.W dziale rowery elektryczne porady jak nie dać się nabrać przy wyborze roweru elektrycznego, na co zwrócić uwagę przy zakupie e-bika. W dziale nordic walking - porady jak wybrać kije do nordic walking, jaka powinna być długość kijów oraz co warto wiedzieć przy
zakupie.
LINKI DO STRON