Narty biegowe sportowe

Narty biegowe sportowe Fischer

Narty biegowe sportowe przeznaczone są do biegu i treningu na dobrze przygotowanych trasach.
Narty biegowe sportowe dzielą się na kategorie zależnie od stylu biegu na narty biegowe do stylu klasycznego - classic, narty biegowe do stylu łyżwowego – skate.
W naszej ofercie narty biegowe sportowe mistrzów świata i olimpijczyków Fischer.

Narty biegowe sportowe do biegu stylem klasycznym:
Narty biegowe sportowe Fischer CRS Classic Vasa IFP amatorskie N256171

Narty biegowe sportowe do biegu stylem łyżwowym :
Narty biegowe sportowe Fischer SC Skate IFP amatorskie N27019


Jeżeli masz ochotę na sportowy bieg na nartach i zdajesz sobie sprawę z niedoskonałości Twojej techniki, możesz wybrać z kolekcji Fischera narty biegowe zbliżone charakterem do sportowych, ale wybaczających błędy techniczne.

Do naszej oferty wybraliśmy te modele nart o cechach zbliżonych do sportowych:
Fischer Orbiter Crown
Fischer Nordic Crusing Twin Skin Cruiser EF
Fischer Twin Skin Performance

 

Narty biegowe do stylu łyżwowego Fischer SC Skate N27019

To podstawowe narty do stylu łyżwowego, wielu biegaczy zaczyna od nich swoje biegi
Narty biegowe Fischer SC SKATE to narty klasy amatorskiej, a więc cięższe od nart klasy zawodniczej.
Co jest charakterystyczne dla Fischera, w nartach grupy niższej znajdują zastosowanie rozwiązania konstrukcyjne przewidziane dla modeli bardziej zaawansowanych.
Mamy to więc takie rozwiązania jak:
Power Edge - wzmocniony szkielet narty zapewnia dłuższą żywotność i równomierny rozkład nacisku, zapewnia równomierne zużycie wosku i w efekcie lepszy poślizg.
Skating 115 - wygięcie narty i większa odległość punktów kontaktu narty ze śniegiem - większą stabilność i mocniejsze odbicie na twardym śniegu.
Rental Tail Protector – na końcach nart zastosowano niezwykle wytrzymały materiał w celu ich wzmocnienia, nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu, narty na długo pozostają w bardzo dobrym stanie.
Ślizgi w zaawansowanej wersji WC PRO, takie same jak np. w modelu Fischer RCR SKATE. Ślizgi WC PRO zawierają 7,5 % grafitu co klasyfikuje je jako uniwersalne (narty Fischer na dodatnie temperatury mają ok. 10% grafitu, natomiast na temperatury ujemne około 4,5%. Te narty z zawartością grafitu 7,5 % dobrze sprawdzą się w różnych warunkach temperatury.
Narty posiadają fabrycznie zamontowaną płytę IFP do montażu wiązań Fischer Turnamic i sprzedawane są w komplecie z wiązaniami.

Dobór nart Fischer SC Skate N27019
Narty produkowane są w długościach:
171 cm 50-64 kg, 176 cm 55-69kg, 181 cm 60-79kg,
188 cm 70-90 kg, 191 cm 75 kg i więcej

Cena 890 zł z wiązaniami Fischer Turnamic Race Skate IFP

Link do sklepu internetowego > nartybiegowe24.pl

Narty biegowe sportowe Fischer CRS Classic Vasa IFP amatorskie N256171

 Narty biegowe sportowe Fischer CRS Vasa klasy amatorskiej, do stylu klasycznego, zaprojektowane dla entuzjastów masowych biegów narciarskich. Zachęcają one do dynamicznego biegu by cieszyć się szybkością. To narty uniwersalne na wszystkie warunki śniegowe i różne temperatury, ponieważ ślizgi zawierają 7,5 % grafitu.
Narty posiadają zamontowaną płytę IFP do montaży wiązań Fischer Turnamic Race Classic IFP.
Profil szerokości nart: 41-44-44 mm.  Długości: 192, 197, 202, 207 cm.  Waga: 197 cm-1330 g.
Cena z wiązaniami Fischer Turnamic.

Smarowanie na odbicie
Narty muszą być smarowana w strefie odbicia smarami na odbicie czyli powszechnie nazywanymi grip lub klister. Nie obawiaj się, nie jest to skomplikowane. Możesz zrobić to łatwo samodzielnie. Jeżeli wybierzesz smary z lini Toko Nordic Grip Line to oznacza, że robisz to nakładając pastę na zimno. Najpierw bazę  tubka z oznaczeniem zielonym a następnie jeden z trzech smarów zależnie od temperatury i rodzaju śniegu .
Klister żółty na mokry i wilgotny śnieg. Temperatura śniegu: 0 do -2 °C. Temperatura powietrza: +10 do -2 °C.
Klister czerwony szerokim zastosowaniu - od świeżego do zmrożonego śniegu. Może być używany jako klister uniwersalny. Temperatura śniegu: -1 do -8 °C. Temperatura powietrza: +2 do -8 °C.
Klister niebieski - stosowany do zamarzniętego śniegu. Temperatura śniegu: -7 do -30 °C. Temperatura powietrza: -7 do -30 °C.
Zamawiając zestaw klistrów razem zakupem nart otrzymasz zestaw klistrów Toko w promocyjnej cenie 125 zł.

Cena promocyjna z wiązaniami Fischer Turnamic Race Classic IFP  890 zł
Link do sklepu internetowego > nartybiegowe24.pl


Buty sportowe do nart biegowych w systemie NNN

Buty sportowe do nart biegowych sportowe Fischer RC3 ClassicButy do sportowego uprawiania narciarstwa do stylu klasycznego. Niewielka wagą i właściwe ocieplenie dobra izolacja przed zimnem i wilgocią.
Łatwe zakładanie i zdejmowanie. Podeszwa T4 wykonana z poliuretanu - wygodna, elastyczna, zapewnia komfort podczas. Twardość buta- miękkie (soft). Do wiązań w systemie NNN.
Link do sklepu nartybiegowe24.pl

Buty sportowe do nart biegowych Fischer RC3 Combi

Buty sportowe do nart biegowych Fischer RC3 Combi do stylu klasycznego i i dowolnego (łyżwowego). Ergonomiczny mankiet usztywniający na doskonałe trzyma nogę w kostce i daje swobodę ruchu przód - tył. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego materiału EVA, równomiernie rozkłada siły nacisku na nartę. System wiązań NNN. Profilowana skorupa pięty dobrze trzyma piętę. Izolacja Thinsulate dobrze ociepla buty. Do wiązań w systemie NNN.
Link do sklepu nartybiegowe24.pl

Buty sportowe do nart biegowych Fischer RC3 Combi

Buty sportowe do nart biegowych Fischer RC3 Skate do stylu dowolnego (łyżwowego). Istotny element który różni je od butów RC3 Combi to bardziej sztywna podeszwa. Ergonomiczny mankiet usztywniający na doskonałe trzyma nogę w kostce i daje swobodę ruchu przód - tył. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego materiału EVA, równomiernie rozkłada siły nacisku na nartę. System wiązań NNN. Profilowana skorupa pięty dobrze trzyma piętę. Izolacja Thinsulate dobrze ociepla buty. Do wiązań w systemie NNN.
Link do sklepu nartybiegowe24.pl

Buty  zawodnicze Alpina seria Elite

Najbardziej elitarna seria sportowych butów do narciarstwa biegowego, produkowane przez słoweńską firmę Alpina. To najbardziej zaawansowane buty biegowe istniejące na rynku. Bytu Alpina ELITE wyróżniają się znakomitym dopasowaniem, stabilnością i lekkością, umożliwiając sportowcom najbardziej efektywne użycie energii odbicia i osiąganie optymalnej szybkości podczas biegu na nartach. Buty wykonane są z najnowocześniejszych materiałów i zaawansowanych technologicznie i najwyższej jakości komponentów. Niezwykle lekki kompozyt karbonowy zwiększa stabilność bocznej i skrętnej. Starannie dobrany bezszwowy wierzchni materiał gwarantuje wodoodporność. Wewnętrzny system sznurowania zapewnia lepsze dopasowanie i równomierny rozkład siły na stopę. Buty serii Alpina ELITE został opracowany przez specjalistów z udziałem najlepszych biegaczy.
Uwaga! Te buty nie czekają na Ciebie, to Ty czekasz na nie. Jeżeli pragniesz biegać w najlepszych butach biegowych, trzeba zamówić je wcześniej.


Buty zawodnicze do stylu klasycznego Alpine Elite ECL 2.0

Najbardziej zaawansowane buty biegowe istniejące na rynku. Bytu Alpina ELITE wyróżniają się znakomitym dopasowaniem, stabilnością i lekkością, umożliwiając sportowcom najbardziej efektywne użycie energii odbicia i osiąganie optymalnej szybkości podczas biegu na nartach. Buty wykonane są z najnowocześniejszych materiałów i zaawansowanych technologicznie i najwyższej jakości komponentów.

Buty zawodnicze do stylu klasycznego Alpine Elite ECL 2.0

Najbardziej zaawansowane buty biegowe istniejące na rynku. Bytu Alpina ELITE wyróżniają się znakomitym dopasowaniem, stabilnością i lekkością, umożliwiając sportowcom najbardziej efektywne użycie energii odbicia i osiąganie optymalnej szybkości podczas biegu na nartach. Buty wykonane są z najnowocześniejszych materiałów i zaawansowanych technologicznie i najwyższej jakości komponentów.

Kije do narciarstwa biegowego Leki XTA 6.5 Vario regulowana długość w zakresie 20 cm, do stylu łyżwowego i klasycznego


LEKI– XTA 6.5 Vario wyczynowe kije do narciarstwa biegowego, regulowana długość w zakresie 20 cm, te same kije mogą być używane do stylu łyżwowego i klasycznego, produkt niemieckiej firmy Leki.
Jeżeli biegasz na nartach stylem klasycznym i dowolnym, z reguły musisz używać dwie pary kijów, krótsze do klasyka i dłuższe do łyżwy. Znakomitym rozwiązaniem są kije Leki XTA 6.5 Vario z możliwością regulacji długości w zakresie 20 cm 155-175 cm oraz 165-185 cm. Co ważne wysuwana jest górna część trzona kijów, nie osłabia to ich wytrzymałości. Kije wykonane są z niezwykle lekkiego o wytrzymałego stopu aluminium lotniczego HTS 6.5. System szybkiego wypinania paska rękawicy Trigger Shark 2.0 stosowany w wyczynowym narciarstwie biegowym.

Zobacz kije Leki XTA 6.6 Vario w naszym sklepie www.nartybiegowe24.pl