Buty backcountry do nart biegowych

Buty backcountry do nart biegowych

Buty backcountry do nart biegowych

Narty backcountry, narciarstwo przełajowe, narciarstwo biegowe turystyczne -te nazwy określają to samo czyli wędrówkę na nartach w terenie nieprzygotowanym na nieprzetartych szlakach na nizinach i w górach. Możemy natrafić na głęboki śnieg, śnieg zadeptany i oblodzony, górskie trawersy. Do tego typu wędrówek stosowane są szersze narty backcountry z krawędziami stalowymi które zapobiegają bocznemu ześlizgiwaniu się przy marszu po trawersie, pomocne są przy zjeździe (hamowanie pługiem) i ochraniają ślizgi przed zniszczeniem.
Stalowe krawędzie są pomocne także podczas wędrówki w terenie płaskim po zlodzonym (zadeptanym) i zmarzniętym śniegu – tam gdzie poruszają się zarówno piesi jak i narciarze. Narty backcountry które mają być użytkowane w łatwiejszym terenie nizinnym nie muszą posiadać krawędzi stalowych.
Do tego typu nart potrzebne powinny być stosowane wiązania backcountry i kompatybilne z nimi buty backcountry. Wiązania i buty backcountry mają mocniejszą konstrukcję dostosowaną do większego ciężaru nart i dostosowane są do poruszania się w trudniejszym terenie.


Buty backcountry Alpina


Podstawą oferty butów backountry są te wytwarzane przez słoweńską firmę Alpina.
Alpina to producent obuwia z długą tradycją, wielokierunkowymi inspiracjami i nastawiony na stały rozwój własnych linii produkcyjnych.
Alpina jest producentem obuwia trekkingowego, butów do narciarstwa biegowego i narciarstwa alpejskiego a nawet obuwia codziennego i wizytowego.
Buty do nart biegowych firma Alpina sprzedaje głównie w Skandynawii, Kanadzie i USA.

W ofercie Alpiny znajdziemy zarówno buty do narciarstwa biegowego rekreacyjnego, narciarstwa backcountry jak i zaawansowane buty, używane przez czołowych zawodników narciarzy biegowych. Jeśli uważnie przyjrzymy się to zobaczymy biegaczy w charakterystycznych butach czerwonego koloru z logo Alpina.

Dlaczego buty backcountry


Narty biegowe backcountry są cięższe od nart turystycznych i sportowych, ponieważ są szersze mocniej wykonane i posiadają krawędzie stalowe. Co więcej na nartach backcountry poruszamy się w trudniejszym terenie, w głębokim stawiającym opór śniegu, pokonujemy strome podejścia lub zjazdy, nierzadko niesiemy także plecak. Wszystko ro sprawia, że zwykłe wiązania biegowe mogłyby okazac się zbyt słabe. Wiązania i buty backcountry mają mocniejszą konstrukcję, przede wszystkim dłuższy i grubszy pręt a zaczepie buta. Dzięki temu możemy wędrować w trudnym terenie bez obawy o wytrzymałość wiązań.

Buty backountry Alpina i wiązania Rotefella


Podczas wędrówki na nartach backcountry naszymi niezawodnymi towarzyszami będą zapewne buty backcountry Alpina z podeszwą do wiązań w systemie NNN BC i wiązania Rotefella BC Auto (automatyczne) lub Rotefella BC Manual (zamykane i otwierane ręcznie) lub jeszcze bardziej masywne wiązania Rotefella BC Magnum (zamykane i otwierane ręcznie).  Warto także zadbać by kije miały większe talerzyki, które nie będą zapadały się w śniegu - najczęściej będą to kije biegowe backcountry.

Buty backcountry Alpina Alaska

Najbardziej zaawansowane buty backcountry Alpina Alaska, ta buty sprawdzą się w każdym terenie. Chętnie kupowane w Skandynawii i Kanadzie, w Polsce użytkowane w górach. Towarzyszą też uczestnikom wyjazdów na płaskowyże Norwegii, do Islandiii, na Grenladię i Spitsvergen. Gruba naturalna skóra – nubuk wzorowane na butach górskich. Sztywna skorupa buta, miękka cholewka z elastycznymi wycięciami z przodu i z tyłu umożliwiają swobodny ruch stawu skokowego. Wyprofilowane zagłębienia na kostkę, anatomiczna wkładka, trzywarstwowa podeszwa doskonale izoluje od chłodu. Gumowa ochrona dolnej strefy butów. Membrana Alpitex -odprowadza wilgoć. Izolacja cieplna buta Thinsulate.
Wiązania: system NNN BC Rotefella BC Manual lub Auto lub Magnum.

Buty BackCountry Alpina BC 1600

To buty dla wielbicieli długich wędrówek, niezawodne w ekstremalnych warunkach. Fantastyczna jakość butów Alpina BC1600 sprawia, że cieszą się dużą popularnością w Skandynawii. Wykonane z jednego kawałka naturalnej skóry grub. 3 mm. Są tak wygodne, że nie czujesz ich na stopach. Ocieplenie Thinsulate chroni nawet przed dotkliwym mrozem, membrana Alpitex zwiększa odporność buta na przemoczenie, nie zmniejszając jego oddychalności. Przód wzmocniony kevlarem zabezpiecza przed uszkodzeniem. Izolacja cieplna buta Thinsulate.
Wiązania: system NNN BC Rotefella BC Manual lub Auto lub Magnum.

Buty backcountry Alpina Wyoming

Znakomite buty backcountry, swoją stylistyką nawiązują do najsłynniejszych butów Alpina Alaska, mają nieco niższą cholewkę, jednak na tyle, że trzymanie stawu skokowego jest stabilne. Buty są uszyte z trochę cieńszej skóry niż topowy model Alpina Alaska. Wierzch buta z naturalnej mocnej skóry dodatkowo wzmocnione otokiem chroniącymi but. Izolacja termiczna Thinsulate chroni przed chłodem a jednocześnie dobrze odprowadza wilgoć. Średnia sztywność buta zapewnia dobrą kontrolę nart przy zjeździe i stabilność. System wiązań NNN BC.
Wiązania: system NNN BC Rotefella BC Manual lub Auto lub Magnum.

Buty backcountry Alpina BC 1550 Lady

Buty backcountry, Alpina BC 1550 Lady – dedykowane dla pań. Buty do nart biegowych backcountry przeznaczone do wędrowania na nartach BC. To jedne z najbardziej popularnych modeli w Skandynawii i w Polsce. Wygodne i bardzo wytrzymałe, o konstrukcji zapewniającej dopasowanie i wygodę podczas marszu. Średnia twardość podeszwy. Mankiety usztywniające z tworzyw sztucznych. Wnętrze wykonane z ocieplających i oddychających mikrowłókien Thinsulate™ laminowanych pianką, chronią stopy przed zimnem i wilgocią. Cholewka buta posiada dodatkowe przykrycie, zwiększające ochronę przed przedostaniem się śniegu do buta.
Rozmiary: 35-42
Wiązania: system NNN BC Rotefella BC Manual lub Auto lub Magnum.

Buty backcountry Alpina BC 1550

Buty backcountry do nart biegowych Alpina BC 1550, przeznaczone do wędrowania na nartach w trudnym terenie. To jedne z najbardziej popularnych modeli w Skandynawii i w Polsce. Wygodne i bardzo wytrzymałe, o konstrukcji zapewniającej dopasowanie i wygodę podczas marszu. Średnia twardość podeszwy. Mankiety usztywniające z tworzyw sztucznych. Wnętrze wykonane z ocieplających i oddychających mikrowłókien Thinsulate™ laminowanych pianką, chronią stopy przed zimnem i wilgocią. Cholewka buta posiada dodatkowe przykrycie, zwiększające ochronę przed przedostaniem się śniegu do buta.
Wiązania: system NNN BC Rotefella BC Manual lub Auto lub Magnum.

Buty backcountry Alpina Outlander Eve

Zaawansowane technologicznie buty backcountry dedykowane dla pań. Posiadają wysokie plastikowe boczne usztywnienie i klamrę z zębatką mocno trzymające cholewkę, profilowany zapiętek eliminujący ruch pięty wewnątrz buta. Ocieplenie wewnętrzne Thinsulate™ Insulation o znakomitych parametrach ocieplenia oraz oddychająca membrana Alpitex™ która chroni przed dostępem wilgoci z zewnątrz a jednocześnie odprowadza wilgoć z wnętrza buta. Wygodna anatomicznie ukształtowana wkładka. Osłona sznurówek chroni przed śniegiem.
Rozmiary: 35-42
Wiązania: system NNN BC Rotefella BC Manual lub Auto lub Magnum.

Buty backcountry Alpina Outlander

Zaawansowane technologicznie buty backcountry. Posiadają wysokie plastikowe boczne usztywnienie i klamrę z zębatką mocno trzymające cholewkę, profilowany zapiętek eliminujący ruch pięty wewnątrz buta. Ocieplenie wewnętrzne Thinsulate™ Insulation o znakomitych parametrach ocieplenia oraz oddychająca membrana Alpitex™ która chroni przed dostępem wilgoci z zewnątrz a jednocześnie odprowadza wilgoć z wnętrza buta. Wygodna anatomicznie ukształtowana wkładka. Osłona sznurówek chroni przed śniegiem.
Wiązania: system NNN BC Rotefella BC Manual lub Auto lub Magnum.

Buty backcountry Alpina Snowfield

Buty backcountry, średnia twardość podeszwy. Miękka obejma kostki nadaje butowi stabilność i kontrolę nawet na stromych zjazdach. Ocieplenie wewnętrzne Thinsulate ™ Insulation, membrana Alpitex™. Anatomicznie ukształtowana wkładka. Przeznaczenie: do długich wycieczek Back Country (BC) po puszystym lub zlodowaconym śniegu na nieprzetartych szlakach.
Wiązania: system NNN BC Rotefella BC Manual lub Auto lub Magnum.

Ochraniacze przeciwśnieżne -stupty Yeti

Niezbędne element ubioru narciarza w głębokim śniegu. Chronią przed śniegiem, błotem, piachem, i częściowo przed wodą. Szczególnie przydatna przy wędrówkach backcountry. Dolna część wykonana jest z Codury 750, górna Codury 500. Polecane także do turystyki pieszej, zwłaszcza zimowej. Wysokiej jakości produkt polski - producent Wisport. Możliwe, że znajdziesz na rynku inne tańsze – polecam te ze względu na sprawdzoną trwałośc. Gwarancja - 1 rok.
Zobacz w > naszym sklepie

Zobacz naszą ofertę:
buty backcountry, szczegółowe opisy oraz ceny, w naszym sklepie internetowym.

Wiązania backcountry Rotefella

Wiązania Backcountry NNN BC Rotefella BC Auto

Wiązania backcountry do nart biegowych. W odróżnieniu od standardowych, wiązania BC są bardziej masywne, mocniejsze, mają szerszą płytą oraz mocniejszy zaczep. Pozwalają na przenoszenie większych sił ,niż standardowe bez ryzyka uszkodzenia. Przeznaczone do butów backcountry NNN BC firm Alpina, Fischer, Rossignol.
Waga: 444 g para. Szerokość: 57,9 mm.
Do butów rozmiar: 36-52

Wiązania Back Country NNN BC Rotefella BC Manual

Wiązania backcountry do nart biegowych, zamykane i otwierane ręcznie. W odróżnieniu od standardowych, wiązania BC są bardziej masywne, mocniejsze, mają szerszą płytą oraz mocniejszy zaczep. Pozwalają na przenoszenie większych sił niż standardowe bez ryzyka uszkodzenia. Przeznaczone do butów backcountry NNN BC firm Alpina, Fischer, Rossignol.
Waga: 472 g para. Szerokość: 57,9 mm.
Do butów rozmiar: 36-52

Wiązania backcountry NNN BC - Rotefella BC Magnum

Wiązanie backcountry z szeroką płytą 67 mm do szerokich nart backountry. Przyjazne dla użytkownika, łatwe w użytkowaniu. Wysoka stabilność dzięki szerokiej płycie 67 mm). – ręcznie zapinanie i odpinanie. Przeznaczone do butów w systemie NNN BC.
Waga: 529 g para. Szerokość: 68 mm.
Do butów rozmiar: 36-52

Zobacz naszą ofertę:
Wiązana backcountry, szczegółowe opisy oraz ceny, w naszym sklepie internetowym.