Nartorolki

Nartorolki Fischer do stylu łyżwowego

Nartorolki podstawowe informacje

Jazda na nartorolkach to bardzo atrakcyjna aktywność sportowa, polecana jaka atrakcja sama w sobie, a także jako zastępcza forma treningu dla narciarzy biegowych. Nawet, jeżeli nigdy wcześniej nie biegaliście na nartach biegowych, to i tak docenicie urok nartorolek.

Rodzaje nartorolek

Nartorolki treningowe do stylu klasycznego lub łyżwowego

Nartorolki treningowe do stylu klasycznego lub łyżwowego

Nartorolki treningowe zbudowane są tak by imitowały bieg narciarski. Jest to znakomity trening nie tylko dla narciarzy biegowych, ale niemal dla każdego. Biegamy po gładkiej powierzchni asfaltowej lub betonowej, odpychając się kijkami tak jak przy biegu narciarskim. Zależny od stylu biegu, dzielimy nartorolki na:

  • nartorolki do biegu stylem klasycznym
  • nartorolki do biegu stylem dowolnym (łyżwą)

Wśród nartorolek biegowych występują modele treningowe oraz startowe do startu w zawodach. Nartorolki treningowe służą do stałego codziennego treningu. Koła są wykonane z nieco bardziej miękkiej gumy, tak aby powstał opór toczenia. Dzięki oporowi toczenia wykonujemy większy wysiłek, a jednocześnie nie rozwijamy zbyt dużych, niekiedy może nawet niebezpiecznych prędkości.
Nartorolki startowe posiadają szybkie kola z twardej gumy, aby bieg był możliwie najszybszy. Jazda na nartorolkach startowych wymaga wysokich umiejętności, na poziomie zaawansowanym, zawodniczym, nie polecamy ich początkującym.

Rolki terenowe Skike

Rolki terenowe Skike

Rolki terenowe Skikke na dużych pompowanych kołach
Rolki terenowe Skike stworzone z myślą o tych, którzy cenią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Wyróżniają je duże pompowane koła o średnicy 15 i 20 cm, są czymś na pograniczu rolek i nartorolek, jeździmy na nich stylem łyżwowym lub klasycznym używając kijków do odpychania się.. Model bez kola hamującego i ze stałą piętą przeznaczony jest tylko do stylu łyżwowego., modele z przednim kołem z hamulcem powrotnym przeznaczone są do stylu klasycznego. Można biegać nie tylko po asfaltowych drogach, ale także po drogach gruntowych, żwirowych a nawet po  trawie.

Duże pompowane koła dają możliwość jazdy po nierównym terenie, posiadają skuteczne hamulce zwiększające bezpieczeństwo. Jeździmy w zwykłych butach sportowych lub turystycznych. W razie konieczności zdjąć Skike i ominąć fragment trasy, którego nie da się pokonać na rolkach.

Jak wybrać nartorolki

Pierwszy flm przedstawia bieg stylem łyżwowym na nartorolkach treningowych, drugi film pokazuje bieg na rolkach terenowych Skike.

Jakie nartorolki wybrać – nartorolki treningowe, rolki terenowe, a może zwykłe rolki?

Wybór rodzaju nartorolek zależny jest od tego czy bieg na nartorolkach zamierzamy traktować jako formę przygotowania kondycyjnego do biegów narciarskich, czy też jako formę ogólnorozwojowej aktywności fizycznej.
  • Jeżeli naszym celem jest przygotowanie do sezonu na nartach biegowych to powinniśmy wybrać > nartorolki treningowe do stylu klasycznego lub łyżwowego.
  • Jeżeli naszym celem jest ogólnorozwojowa aktywność fizyczna to mamy do wyboru: nartorolki treningowe lub > rolki terenowe Skike na pompowanych kołach lub zwykłe łyżworolki.
Nartorolki aluminiowe czy karbonowe

Nartorolki z szyną aluminiową czy kompozytową

Istotnym elementem konstrukcyjnym nartorolek jest szyna nośnia. Może być ona wykonana ze stopu aluminium lub z kompozytów, np. z włókna węglowego lub z warstwowego drewna.
Szyna aluminiowa jest rozwiązaniem tańszym niż szyny kompozytowe, jednak jej wadą jest sztywność. Aluminiowa szyna przenosi drgania, nie sprężynuje przy odbiciu. Tych wad nie ma szyna kompozytowa, tłumi drgania i ugina się przy odbiciu, daje to poczucie komfortu oraz w większym stopniu imituje bieg na nartach biegowych.

Co wybrać łyżworolki, nartorolki czy rolki terenowe?

Jazda na zwykłych rolkach to bardzo piękny i miły sport, zwłaszcza przy dobrych umiejętnościach. Zwykłe rolki są tak zbudowane, aby zapewnić jak najlżejszą jazdę – z jednego odbicia przejedziesz nawet kilkadziesiąt metrów, ponieważ są konstruowane aby zapewnić optymalną mobilność.

  • Jazda na rolkach treningowych to wysiłek dużo bardziej intensywny, bardziej miękkie gumowe koła mają większy opór toczenia, wysiłek jest więc większy, co więcej podczas jazdy odpychasz się kijkami, nie ćwiczysz więc mięśnie rąk, ramion i barku.
  • Podobnie podczas jazdy na rolkach terenowych Skike, opór toczenia sprzyja intensywnemu treningowi ramion, rąk i barku ze względu na opór toczenia, zwłaszcza na drogach gruntowych.
  • Niektórzy do jazdy na rolkach używają kijów do odpychania się, jednak nie jest to wysyłek zbyt wielki, ponieważ klasyczne rolki maja niewielki opór toczenia.

Rolki terenowe Skike

Rolki terenowe Skike V7 Plus Pro

Rolki terenowe Skike V7 Plus Pro

Integer ac vehicula eros, sed dictum sapien. Donec dignissim porttitor ante, sit amet placerat dui. Donec mollis vel arcu et efficitur.

Rolki terenowe Skike V9 Fire 150

Rolki terenowe Skike V9 Fire 150

Nartorolki terenowe Skike V9 Fire z pompowanymi kołami 150 mm, do stylu klasycznego oraz łyżwowego to rozwiązanie dla ludzi aktywnych. Duże koła umożliwiają jazdę po gładkiej nawierzchni, a także po drogach żwirowych i gruntowych. Jeśli poznałeś urok jazdy na rolkach lub biegówkach, tu łączysz obie aktywności i możesz biegać przez cały rok. Jeździsz w zwykłych butach sportowych. Ruchoma pięta i jednokierunkowe łożysko hamujące ruch wsteczny sprawia, jazda jest podobna do biegu na nartach biegowych
Rolki terenowe Skike V9 Fire 200

Rolki terenowe Skike V9 Fire 200

Nartorolki terenowe Skike V9 Fire z pompowanymi kołami 200 mm, do stylu łyżwowego to rozwiązanie dla ludzi aktywnych. Duże koła umożliwiają jazdę po gładkiej nawierzchni, a także po drogach żwirowych i gruntowych. Jeśli poznałeś urok jazdy na rolkach lub biegówkach, tu łączysz obie aktywności i możesz biegać przez cały rok. Jeździsz w zwykłych butach sportowych. Ruchoma pięta i jednokierunkowe łożysko hamujące ruch wsteczny sprawia, jazda jest podobna do biegu na nartach biegowych. Zobacz > film
Rolki terenowe Skike V9 Tour 150

Rolki terenowe Skike V9 Tour 150

SKIKE V07 PRO kultowe nartorolki terenowe - (właściwie rolki terenowe) do jazdy stylem łyżwowym. Wyposażone w opony ROAD STAR z dmuchanymi kołami. Do jazy po wielu rodzajach podłoża: asfalt, beton i drogi gruntowe twarde. Duże pompowane koła gwarantują stabilność, dobre trzymanie się podłoża i amortyzują wstrząsy. Obie nartorolki wyposażone są w łatwe w użyciu hamulce. Przeznaczenie: do jazdy we własnych butach, jeden rozmiar od 36 do 47, dla osób o wadze do 120 kg. Zobacz > film
Rolki terenowe Skike V9 Tour 200

Rolki terenowe Skike V9 Tour 200

Nartorolki terenowe Skike V9 Tour z pompowanymi kołami 200 mm, do stylu łyżwowego i klasycznego to rozwiązanie dla ludzi aktywnych. Duże koła umożliwiają jazdę po gładkiej nawierzchni, a także po drogach żwirowych i gruntowych. Jeśli poznałeś urok jazdy na rolkach lub biegówkach, tu łączysz obie aktywności i możesz biegać przez cały rok. Jeździsz w zwykłych butach sportowych. Ruchoma pięta i jednokierunkowe łożysko hamujące ruch wsteczny sprawia, jazda jest podobna do biegu na nartach biegowych. Zobacz > film

Rolki terenowe Skike

Rolki terenowe Skike

Rolki terenowe Skike

Rolki terenowe Skike można zakaupić bezpośrednio w sklepie stacjonarnym lub zamówić w sklepie internetowym

Więcej o rolkach terenowych Skike na naszej nowej stronie internetowej.

Nartorolki treningowe do stylu łyżwowego

Nartorolki do stylu łyżwowego Rollspeed R100

Nartorolki do stylu łyżwowego Rollspeed R100

Podstawowy model nartorolek do stylu dowolnego. Przeznaczony dla miłośników, jak i sportowców. Solidny aluminiowy most umożliwiają swobodny trening techniki. Trwałe koła wykonane z naturalnej gumy o niskim stopniu ścieralności i optymalnym współczynniku twardości pozwalają na pokonanie wielu tysięcy kilometrów. Dobrze się sprawdzają na suchej oraz mokrej nawierzchni. Nartorolki RACING R100 są stałym elementem letnich przygotowań wielu sportowców.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Model: ROLLSPEED SKATE 560 R100 Racing
Symbol: RS.S560.R100
Waga: 745 gr (bez wiązań)
Materiał: Aluminium
Wymiary: 20x40x560mm
Grafika: Racing
Koła: gumowe na szprychach
Wymiary: 24x100mm
Prędkość: Standard
Łożyska: 608.2RS
Żywotność : 3.000 km

Cena 690 zł


Nartorolki do stylu łyżwowego Rollspeed Sport Skate

Nartorolki do stylu łyżwowego Rollspeed Sport Skate

Sprzęt treningowy do stylu dowolnego wybierany przez profesjonalnych biegaczy narciarskich. Lekka aluminiowa rama o sportowej długości doskonale rozwija krok łyżwowy. Są dość stabilne jak na nartorolki na prostej ramie oraz komfortowe w prowadzeniu. W stosunku do modeli z krótszym mostem lepiej utrzymują kierunek ruchu. Wysokiej jakości gumowe koła RN 100 gwarantują świetną przyczepność do mokrej nawierzchni. Są miękkie i komfortowe. W kontakcie z asfaltem dają wrażenie płynnej jazdy po śniegu (tzw. snow feeling). Optymalnie dobrana prędkość dedykowana typowo pod kątem letnich treningów na nartorolkach. Koła tej klasy zostały wybrane i zaakceptowane przez włoski związek narciarski FISI jako podstawowe koła treningowe.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Symbol: RS.S560.R100
Długość całkowita:700mm
Rozstaw osi: 600 mm
Waga: 779 gr (bez wiązań)
Materiał: Aluminium
Błotniki: w zestawie
Średnica kół: 100 mm
Szerokość bieżni 24 mm
Łożyska: 608 2RS uszczelniane
Prędkości: średnia treningowa

Cena 600 zł

Nartorolki treningowe do stylu klasycznego

Nartorolki do stylu klasycznego Rollspedd R75

Nartorolki do stylu klasycznego Rollspedd R75

Nartorolki przeznaczone do jazdy w stylu klasycznym. Sprzęt idealny do treningu dla sportowców przygotowującym się do sezonu narciarskiego oraz osób początkujących, które uczą się właściwej techniki biegu. Odpowiednio zaprojektowany most oraz zastosowane w tylnych kołach hamulce oddają wrażenie jazdy na nartach w warunkach zimowych.

Nartorolki  dł.: 700 mm,
Koła gumowe: 75x44mm,
Prędkość: średnia (2),
Łożyska: uszczelniane 608.2RS,
Antyrewers: tył,
Grafika: Mountain.
MODEL : RS.C700.R75
WAGA : 950g
ROZSTAW OSI : 700mm    
SZYNA : aluminium      
KOŁA : 44x75mm RUB

Cena 695 zł

Nartorolki do stylu klasycznego Summerski V73 kompozytowa rama drewniania

Nartorolki do stylu klasycznego Summerski V73 kompozytowa rama drewniania

Model nartorolek SUMMERSKI to INNOWACYJNY sprzęt do uprawiania narciarstwa biegowego latem. Skonstruowany przez pionierską markę, pierwszego polskiego producenta nartorolek ROLLSPEED NARTOROLKI.
Skąd ta wyjątkowość? Z dwóch elementarnych składników nartorolek:
SUPER STABILNE KOŁA V73: wiernie oddające WRAŻENIE jazdy na NARTACH W TORZE po śniegu.
ELASTYCZNA KOMPOZYTOWA RAMA: REDUKUJE WIBRACJE. Otrzymujesz nartorolki o ŚWIETNEJ RESPONSYWNOŚCI oraz przenoszeniu siły wybicia!

Czy wiesz, że...
Nartorolki SUMMERSKI to INNOWACYJNE NARTOROLKI skonstruowane przez ROLLSPEED NARTOROLKI. Kompozytowa drewniana rama wiernie ODDANE WŁAŚCIWOŚCI ELASTYCZNEJ NARTY. To idealny sprzęt zarówno treningowy, jak i szkoleniowy. Koła V73 - to koła, których daremnie szukać w nartorolkach innych producentów.

Cena 1100 zł

Nartorolki treningowe

Nartorolki treningowe można zakupić bezpośrednio w sklepie stacjonarnym lub zamówić w sklepie internetowym.

Buty do nartorolek treningowych

Nartorolki treningowe wyposażone są w wiązania w zasadzie takie same jak narty biegowe. Gdy jest chłodno można biegać w butach do narciarstwa biegowego. W lecie zdecydowanie polecamy bieganie w letnich butach do nartorolek.
Zależnie od stylu biegania używamy:
  • buty do nartorolek do stylu klasycznego
  • buty do nartorolek do stylu łyżwowego
  • buty do nartorolek combi do obu stylów
Zależnie od typu stosowanych wiązań buty są w systemie NNN lub SNS.
Firma Botas produkuje buty w obu systemach SNS oraz kompatybilnym z NNN – Prolink, buty w systemie Prolink są całkowice zgodne z systemem NNN.

Buty do nartorolek

Buty do nartorolek Botas SNS Roller Classic

Buty do nartorolek Botas SNS Roller Classic

Buty do nartorolek Botas Roller Classic Prolink

Buty do nartorolek Botas Roller Classic Prolink kompatybilne NNN

Buty do nartorolek Botas Roller Classic SNS

Buty do nartorolek Botas Roller Classic SNS

Buty do nartorolek Botas Roller Skate SNS

Buty do nartorolek Botas Roller Skate (styl łyżwowy) SNS

Buty do nartorolek Botas Skate Roller Pilot SNS (styl łyżwowy)

Buty do nartorolek Botas Skate Roller Pilot SNS (styl łyżwowy)

Buty do nartorolek Botas Skate Roller Prolink NNN

Buty do nartorolek Botas Skate Roller Prolink NNN (styl łyżwowy)

Buty do nartorolek

Zapraszamy także do zapozanania się z pełną ofertą nartorolek treningowych na naszym nowym serwisie internetowym

Buty do nartorolek

Buty do nartorolek  można zakupić bezpośrednio w sklepie stacjonarnym lub zamówić w sklepie internetowym.

Nartorolki nasze marki

W naszej ofercie rolki terenowe Skike, nartorolki treningowe Rollspeed, nartorolki treningowe Fischer, buty do nartorolek Botas i Alpina.